אודות

כיצד פועלים פיתוחים טכנולוגיים אילו?

Nanobots: מכשירים אלה הם בעלי פוטנציאל גדול עבור שימושים רפואיים. מדובר במעין רובוטים זעירים, המבצעים פונקציות שונות בתוך הגוף.

נאנו מחשבים: כדי לאפשר את פעולתם של ה- nanobots, יש צורך במחשבים מיוחדים. המשאבים המושקעים בפיתוח הנאנו מחשבים יוצרים אפשרויות חדשות עבור מדע הרפואה.

ריפוי נייד: נזק נגרם לתאי הגוף יכול להיות קשה עד בלתי אפשרי לתיקון. התאים בגוף שלנו הם קטנים במידה שלא תיאמן, אך בעזרת הנאנוטכנולוגיה ניתן לעקוף את המכשול הזה, באמצעות nanobots או מכשירים אחרים המאפשרים ריפוי תאים ברמת תיקון מולקולות בודדות.

על יכולות הריפוי

טיפול בסרטן: הטיפולים הקיימים כיום אמנם מצליחים להשמיד את התאים הסרטניים, אך בד בבד נגרם נזק והרס של רקמות ותאים בריאים. נאנוטכנולוגיה יכולה לסייע באמצעות טיפול ממוקד יותר אשר יהרוס את התאים הסרטניים בלבד, מבלי לפגוע ברקמה הבריאה.

הזדקנות: התקנים מבוססי נאנוטכנולוגיה יכולים למחוק סימני הזדקנות באמצעות טכנולוגיית לייזר המשפרת ולעיתים מעלימה קמטי גיל או כתמים על העור.

מחלות לב: nanobots יכולים לבצע מספר פונקציות הקשורות ללב, כאשר ריפוי של רקמת לב פגומה היא אחת מהאפשרויות. ניתן להשתמש בהם גם כדי לנקות את העורקים אצל חולים הסובלים מהצטברות כולסטרול ובעיות דומות.

שימושים טכנולוגיים בשירות הרפואה

השתלת נאנו התקנים: פיתוח טכנולוגיה המאפשרת להמנע מהשתלת התקנים שלמים, ובמקום זאת להשתמש ב- nanobot לבנות את המבנים הדרושים בתוך הגוף.

מציאות וירטואלית: רופאים יכולים לחקור את הגוף ביתר קלות בעזרת nanobot, אשר מוזרקים לגוף ומדמים מציאות . כך יקל על רופאים ואנשי מקצוע אחרים להבין את  פעולתו של הגוף.

ריפוי גנטי: ננוטכנולוגיה תוכל לאפשר למתמחים ברנטיקה לשנות את הגנום ולהעלים גנים הגורמים למחלות. אמנם הצופן הגנטי האנושי הוא קשה מאוד להבנה, וכמובן קיימת שאלת המוסר, אך עדיין תהיה קיימת האופציה של החלפת גנים חריגים בכאלה רגילים.

נטילת תרופות: חולים כרוניים הנוטלים תרופות מסויימות באופו קבוע יכולים להסתייע  המערכות ננוטכנולוגיות  אשר יספקו לגוף את התרופות הדרושות לו בזמנים קצובים. כך  מובטחת נטילה סדירה של התרופות בזמן מבלי לשכוח או לדלג על תרופה, כמו גם לקיחת מינון לא נכון.

Nanotweezers: התקנים שנועדו לשמש כדי להעביר התקנים ממוזערים בגוף, ולמקם אותם בנקודה הנכונה לפני שהם מו כנסים. בדרך כלל בנויים בצורת צינורות.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>